Zájem o investice do starožitností stoupá

 
0investice_1501952100.jpg

Investice do starožitností začínají vystupovat ze stínu milionových obchodů s výtvarným uměním. Jak vyplývá z ročenky aukčního trhu Art+, týkají se hlavně prodejů starožitného nábytku, hodin a šperků. 

Lidé se začínají poohlížet po alternativách, jak uchovat hodnoty. Mezinárodní aukční síně zaznamenaly rekordní prodeje. Christie’s rozprodala osm desítek šperků herečky Elizabeth Taylorové za 2,3 miliardy korun. Zájem zvolna roste i v Česku. 

Historické hodiny představují jednu z nejoblíbenějších kategorií. Trvá zájem o nábytek jak z období moderny, tak baroka, renesance, klasicismu i biedermeieru. Co se týká klientů, jde o stálé milovníky umění, ale zvyšuje se počet kupujících, kteří berou starožitnosti jako výhodnou investici. Pokud jde o keramiku a porcelán, zájem je hlavně o Míšeň.  

Na intenzitě nabývá proud sběratelské pozornosti věnovaný průmyslově vyráběnému sklu. Česká scéna sleduje mezinárodní trendy a začíná oceňovat to, co nám ještě před několika lety připadalo jako běžné a užitkové.

Zdroj: E15.cz